2017-18 Summit Men's Swimming
Date Time  Site Opponent Results (3-1)
Tuesday, Dec 5 4:00PM  Away Elizabeth Won 114-55

INDIVIDUAL RESULTS

200 MEDLEY RELAY
1. C. Rankine / B. Campbell / D. Ingerman / J. Goldberg Summit 1:50.06
200 FREESTYLE
1. Bryan Harvey Summit 2:05.94
200 IM
1. Jordan Goldberg Summit 2:11.13
50 FREESTYLE
1. Bladimir Reyes Elizabeth 25.71
100 BUTTERFLY
1. Matt McGregor Summit 58.81
100 FREESTYLE
1. Jeffrey Vlass Summit 56.15
500 FREESTYLE
1. Rawleigh Pollock Summit 5:09.78
200 FREESTYLE RELAY
1. B. Reyes / H. Rebolledo / W. Guzman / A. Rojas Elizabeth 1:46.06
100 BACKSTROKE
1. Ben Campbell Summit 1:04.52
100 BREASTSTROKE
1. Bryan Harvey Summit 1:10.93
400 FREESTYLE RELAY
1. B. Reyes / D. Carvalho / H. Rebolledo / A. Rojas Elizabeth 3:58.41
Tuesday, Dec 19 4:00PM  Away Westfield
Lost 94-76

INDIVIDUAL RESULTS

200 FREESTYLE
Ryan Bebel Westfield 1:47.78
200 IM
Colin Daniel Westfield 1:59.88
50 FREESTYLE
Eric Bebel Westfield 22.20
100 BUTTERFLY
Dylan Ingerman Summit 52.35
100 FREESTYLE
Eric Bebel Westfield 49.56
500 FREESTYLE
Rawleigh Pollock Summit 5:03.92
200 FREESTYLE RELAY
E. Bebel / C. Heffernan / C. Prieto / C. Daniel Westfield 1:32.01
100 BACKSTROKE
Ryan Bebel Westfield 54.15
100 BREASTSTROKE
Steven Warren Westfield 1:00.44
400 FREESTYLE RELAY
C. Daniel / C. Heffernan / R. Bebel / C. Prieto Westfield 3:23.57
Thursday, Dec 21 7:45PM  Away Gov. Livingston
Thursday, Jan 4 4:00PM  Away Plainfield
Tuesday, Jan 9 3:20PM  Away New Povidence Won 103-67

INDIVIDUAL RESULTS

200 MEDLEY RELAY
1. C. Fagan / W. Hedges / D. Ingerman / J. Goldberg Summit 1:43.67
200 FREESTYLE
1. Ben Campbell Summit 1:56.63
200 IM
1. Tristan Cahill New Providence 2:15.41
50 FREESTYLE
1. Campbell Rankine Summit 23.48
100 BUTTERFLY
1. John Goceljak New Providence 57.20
100 FREESTYLE
1. Rawleigh Pollock Summit 52.33
500 FREESTYLE
1. Matt McGregor Summit 5:26.33
200 FREESTYLE RELAY
1. D. Ingerman / C. Rankine / J. Goldberg / C. Fagan Summit 1:32.09
100 BACKSTROKE
1. Tristan Cahill New Providence 1:02.77
100 BREASTSTROKE
1. John Goceljak New Providence 1:06.21
400 FREESTYLE RELAY
1. S. Mukherjee / V. Wan / J. Goceljak / T. Cahill New Providence 3:54.31
Thursday, Jan 11 4:00PM  Away Union 
Tuesday, Jan 16 4:00PM Home Scotch Plains
Won 94-76
200 MEDLEY RELAY
1. E. Frazier / D. Maizes / R. Maizes / A. Dunchus Scotch Plains-Fanwood 1:55.69
200 FREESTYLE
1. Julia Bligh Summit 2:08.00
200 IM
1. Erika Frazier Scotch Plains-Fanwood 2:20.11
50 FREESTYLE
1. DeeDee Maizes Scotch Plains-Fanwood 25.96
100 BUTTERFLY
1. Rachel Maizes Scotch Plains-Fanwood 1:01.61
100 FREESTYLE
1. Erika Frazier Scotch Plains-Fanwood 57.50
500 FREESTYLE
1. Hannah Davis Scotch Plains-Fanwood 6:03.92
200 FREESTYLE RELAY
1. D. Maizes / E. Frazier / O. Barcia / R. Small Scotch Plains-Fanwood 1:47.52
100 BACKSTROKE
1. Kaitlyn Hersch Summit 1:05.56
100 BREASTSTROKE
1. Emma Claus Summit 1:14.52
400 FREESTYLE RELAY
1. N. Wisniewski / J. Bligh / I. Claus / K. Hersch Summit 4:09.05
Thursday, Jan 18 4:00PM  Home Oratory
Tuesday, Jan 23 4:00PM Home St. Peters