2019-2020 United Summit-Chatham Wrestling
Date Time  Site Opponent  vs
Results
Friday, Jan 3 7:00PM  Gov. Livingston Gov Livingston 
Team Final

Summit (0-1)

25

Gov. Livingston (1-0)

54

Results

106 pound: Braden Caccamo (Gov. Livingston) p. Mateo Mcnamara, 2:23

113 pound: Christian Cottam (Gov. Livingston) won by forfeit.

120 pound: Juan Bolanos (Summit) p. Jason Rosenberg, 2:38

126 pound: Jack Sergio (Gov. Livingston) won by forfeit.

132 pound: Christopher DiSibio (Summit) md. Scott Rayack, 14-2.

138 pound: John Rohe (Summit) d. Jeff Stepien, 6-4.

145 pound: Harrison Kelly (Gov. Livingston) p. Eray Sabuncu, 3:12

152 pound: Conner Vill (Gov. Livingston) won by inj. def. Josh Kettles, 1:32.

160 pound: Joseph Scalora (Gov. Livingston) p. aarun Tivade, 0:17

170 pound: Kyle Savino (Gov. Livingston) won by disqual. over Rolin Argenal.

182 pound: Trey Richardson (Summit) won by forfeit.

195 pound: Benjamin Faxon (Gov. Livingston) p. Santiago Figueroa, 1:17

220 pound: Dylan Stamato (Summit) won by forfeit.

285 pound: Justin VanOostendorp (Gov. Livingston) p. Lucs Reasons, 1:14

Saturday, Jan 4 10:00AM  Dover Dover,Highland Park

Sat, January 04, 2020

Team Final

Summit (0-9)

34

Highland Park (5-1)

46

Results

106 pound: Mateo Mcnamara (Summit) won by forfeit.

113 pound: Alex Tanasy (Highland Park) won by forfeit.

120 pound: Juan Bolanos (Summit) md. Ben Weiner - Goldsmith, 10-0.

126 pound: Angelo Botteon (Highland Park) won by inj. def. .

132 pound: Christopher DiSibio (Summit) p. John Quintero, 1:54

138 pound: Edwin Rojas (Highland Park) md. John Rohe, 13-3.

145 pound: Eray Sabuncu (Summit) won by forfeit.

152 pound: Remervi Mendez (Highland Park) won by forfeit.

160 pound: Jeffery Dalton (Highland Park) p. aarun Tivade, 1:07

170 pound: Moysha Alhasov (Highland Park) p. Rolin Argenal, 3:34

182 pound: Trey Richardson (Summit) p. Robert Fitzgerald, 0:27

195 pound: Santiago Figueroa (Summit) won by forfeit.

220 pound: Luke Tilton (Highland Park) p. Dylan Stamato, 1:24

285 pound: Oscar Wolfe (Highland Park) won by forfeit.

-------------------------------------------------------------------------

Summit (0-9)

33

Dover (4-4)

36

Results

106 pound: Mateo Mcnamara (Summit) won by forfeit.

120 pound: Erick Reyes (Dover) d. Juan Bolanos, 7-6 (SV).

126 pound: Christian Figueroa (Dover) won by forfeit.

132 pound: Max Montoya (Dover) d. Christopher DiSibio, 14-8.

138 pound: John Rohe (Summit) p. David Nizama, 4:35

145 pound: Eray Sabuncu (Summit) d. Kevin Paredes, 8-3.

152 pound: Dylan Birch (Dover) p. Josh Kettles, 1:54

160 pound: Eddy Lucero (Dover) p. aarun Tivade, 1:12

170 pound: Rolin Argenal (Summit) p. Kevin Garcia, 2:17

182 pound: Trey Richardson (Summit) p. Ben Moctezuma, 0:32

195 pound: Victor Reyes (Dover) p. Santiago Figueroa, 0:51

220 pound: Dylan Stamato (Summit) p. Matthew Parraga, 0:28

285 pound: Dixon Dominguez (Dover) won by forfeit.

Monday, Jan 6 4:30PM  Plainfield
Team Final

Summit (0-10)

6

Plainfield (2-1)

74

Results

106 pound: Jacob Salinas (Plainfield) p. Mateo Mcnamara, 0:08

113 pound: Joe Lopez (Plainfield) won by forfeit.

120 pound: Anthony Arias (Plainfield) p. Caidan Hartzel, 1:20

126 pound: Michael Burnett (Plainfield) won by forfeit.

132 pound: Tylik Epps (Plainfield) d. Christopher DiSibio, 16-1 (TF).

138 pound: John Rohe (Summit) p. Deyvi Menjivar, 3:06

145 pound: Eaton Brown (Plainfield) p. Eray Sabuncu, 5:53

152 pound: Gabriel Elliot (Plainfield) p. Donsou Lee, 0:32

160 pound: Carlos Aguilar (Plainfield) p. aarun Tivade, 3:27

170 pound: Eric Veras (Plainfield) won by forfeit.

182 pound: Ki'zuran Casey (Plainfield) p. Trey Richardson, 6:07

195 pound: Caleb Woolard (Plainfield) d. Santiago Figueroa, 3-2.

220 pound: Damien Wilkerson (Plainfield) p. Dylan Stamato, 3:18

285 pound: Emmanuel Hernandez (Plainfield) won by forfeit.

Wednesday, Jan 8 4:00PM  Union  Union
Saturday, Jan 11 9:00AM  UCT UCT Multiple Teams 
Monday, Jan 13 6:00PM  Milllburn Millburn 
Friday, Jan 17 6:00PM  Chatham Westfield 
Wednesday, Jan 22 4:30PM  Summit New Providence 
Friday, Jan 24 4:00PM  Linden Linden 
Saturday, Jan 25 10:00AM  Summit Vernon Township 
Monday, Jan 27 4:30PM  Summit Scotch Plains
Thursday, Jan 30 7:00PM  Hasbrouck Heights Hasbrouck Heights 
Monday, Feb 3 6:00PM  Summit North Plainfield 
Wednesday, Feb 5 6:00PM  Johnson Johnson 
Saturday, Feb 8 10:00AM  Summit East Brunswick,
Elizabeth,
Woodbridge High Schol 
Wednesday, Feb 12 6:00PM  Chatham Carteret 
Saturday, Feb 22 9:00AM  Union NJSIAA Districts 
Friday, Feb 28, 4:00PM  Union NJSIAA Region 
Saturday, Feb 29 9:00AM  Union NJSIAA Region, United Summit Chatham vs. Multiple Teams 
Thursday, Mar 5 TBD  Atlantic City NJSIAA State Final