M Basketball | W Basketball | W Swimming | M Swimming | Cheerleading |
M Track | W Track | Hockey | Bowling | W Hockey |
Team Awards
Captains - Tim Donnally, Chris Kehoe, Travis Marchell
MVP - Travis Marchell
Most Improved Player - Jordan Healey & Kendall Baker
Coaches Award - Tim Donnally
All Conference
2nd Team - Travis Marchell, Chris Kehoe
Honorable Mention - Tim Donnally
All Area (Independent Press)
3rd Team - Tim Donnally
Honorable Mention - Chris Kehoe, Travis Marchell
Varsity Letters
Seniors - Tim Donnally, Travis Marchell, Kevin McAvey
Juniors - Chris Kehoe, Anthony Popelier
Sophomores - Adolpha Arrieta, Jordan Healey, Kendall Baker, Alex Lucaci, Kyle Mahoney
Team Awards
MVP - Jake Grabowski
Most Improved - Brian Curley
Toby Wesson Award - Granger Jewett
Coaches Award - Dan Weber
Comeback Player - Doug Vreeland
All Union County
2nd Team - Katie Cooper, Kathleen Lyons
3rd Team - Amy Scioscia, Molly McDonnell
Varsity Letters
Seniors - Doug Vreeland, Dan Weber, Jake Grabowski, Granger Jewett,Sam Evans, Eamon Troy, Sam Kenyon, Brian Curly, Reed Armstrong
Juniors - Will Sangree, Brebdan Lindner, Jason Bell
Sophomores - Brendan Gallinek, Jamie Stack, Robby White, Jason Curley
Freshmen - Jack Mulcahy, Bobby Lawerence, Trevor Silverstein
Team Awards
Captains - Megan Osmulski, Danielle Scott
MVPs - Danielle Scott
Coachesr Award - Jenna Wilson
Most Improved - Shannon Murphy
All Union County
1st Team - Danielle Scott
All Conference
1st Team - Danielle Scott
Honorable Mention - Jenna Wilson
Varsity Letters
Seniors - Megan Osmulski, Danielle Scott
Juniors - Katelyn Allocco, DeAnna Nelson
Sophomores - Danielle Allocco, Shannon Murphy, Jamie Osmulski, Alex Reid, Melissa Scott, Jenna Wilson, Candice Marchell, Abby Mell
Freshmen - Emily Cristaldi
Managers - Sara Anderson, Minellua
Team Awards
Captains - Tim Yesloo, Seth Thompson
MVP - Roger Schlimbach
Most Improved - Max Spinner
All Union County
Honorable Mention - Roger Schlumbach
Varsity Letters
Seniors - Tyler Elko, Daniel Khalaf, Aaron Lowenthal, Seth Thompson, Tim Yeskoo
Juniors - Tad Minthorn,Max Spinner,Roger Schlimbach, Edgar Ozols, Jenna West
Team Awards
Captains - Samantha Lee, Kristin Ng, Stephanie Rowan
MVP -Susan Scavone, Samantha Lee
Most Improved - Kayla McDonald
Coaches Award - Paige Boehmcke
All Union County
1st Team - Samantha Lee (1600M)
2nd Team - Susan Scavone (Hurdles)
3rd Team - Paige Boehmcke (1600M), Nicola Hallenborg (3200M)
All Conference
1st Team - Samantha Lee, Susan Scavone, Paife Boehmcke
Varsity Letters
Seniors -Stephanie Rowan, Samantha Lee, Kristin Ng
Juniors - Sarah Boak, Susan Scavone, Rebecca Valez, Lexi Zalk
Sophomores - Paige Boehmcke, Ali Stymacks, Julia Espy, Kayla McDonald
Freshmen - Nikki Hallenborg
Team Awards
Captains - David Roduit, Matt DeFonzo, Roma Korkmazky, Stephen Hankinson
MVP - Stephen Hankinson
Most Improved Player - David Roduit
Coaches Award -Roma Korkmazky
All Group 2
3rd Team - Stephen Hankinson (1600M)
All Union County
1st Team - Stephen Hankinson (3200M)
All Conference
1st Team - Stephen Hankinson
2nd Team - David Roduit
3rd Team - Roma Korkmazky
Varsity Letters
Seniors - Matt DeFonzo, Stephen Hankinson, Roma Korkmazky, David Roduit, Joe Rea, Adam Vorchheimer
Juniors - Josh Allocco, Chris Diaz, John Fernandes
Freshmen - Francisco Azevedo
Team Awards
Captains - Jason Toffey, Brett Bakalar
MVP - Jason Toffey
Most Improved Player - Matthew Honold
Coaches Award - Jason Pepe
All County
2nd Team - Doug Jones, Jason Toffey, Brencis Navia, Jason Pepe (200 Medley Relay)
2nd Team - Jason Toffey, Ben Cohen, Brencis Navia, Jason Pepe (200 Free Relay)
All Conference
3rd Team - Jason Toffey, Ben Cohen, Brencis Navia, Jason Pepe (200 Free Relay)
Varsity Letters
Senior - Brett Bakalar
Juniors -Ben Cohen, Hallenborg John,Cassius Jones, Doug Jones, Jason Pepe, Sean Ruane, Jason Toffey
Sophomores - Artie Angelo, Jeff Beamer, Brian Bell, Steve Bearden, Matt Honold, Zach Lembke,Brencis Navia
Freshmen - Wyatt Bebout,Tad Deatly, Emmet Murray, Silas Newcomb,Ian Pearson, Chris Petersen, Kevin Sekulic, Colin Terwelp, Kirby Voigtman
Team Awards
Captains - Julia Covintree, Elizabeth Covintree
MVP -Carey Fries, K.J. Winchell
Most Improved - Christa Houck
Coaches Award - Ligia Torres, Meg Byers
Varsity Letters
Seniors - Lauren Brown, Megan Byers, Elizabeth Covintree, Julia Covintree, Kristel McGhee, Aixa Navia, Catalina Ortiz, Kaitlin Slamon, Ligia Torres
Juniors - Rebecca Bar, Majorie Callahan, Emily Governale, Nathalie Herrera, Christina Holevas, Christa Houck,Maggie Sullivan, Anna Szaro
Sophomores - Elizabeth Bowen, Cara Del Duca, Catharine Hadley, Elizabeth Honold, Elizabeth Martino, Paige Osborne, Lauren Slamon,
Freshmen - Ashley Aaron, Karissa Gannon, Emily Koernig, Cecelia Kramer, Kylie McKenna, Kearsley 0lcott, CiaranSteele, Laura Schaffer, Allison Sullivan, Maya,Williams, Sara DiMassimo, KJ Winchell, Carey Fries
Varsity Letters
Seniors -Kara Gilyard
Juniors - Melissa Washkau, Angela Gambino, Monica Coulis, Jane, Sarah Abbott
Sophomore - Markeelah Anderson
Freshmen - Simone Hairston
Team Awards
MVP - Caroline Peck
Most Improved - Gina Stelluta
Coaches Award - Sara Bloom